Jaká matrace je nejlepší? Zjistěte to!

Jak poznat, že vybraná matrace je nejlepší? Která vám zajistí pohodlí, zdravý spánek a přitom nebude stát polovinu rozpočtu? Prozkoumali jsme nabídku matrací a nyní vám můžeme doporučit tu nejlepší matraci!

Každý, kdo pátrá po vhodné matraci, má své požadavky a kritéria. Obecně se dá říci, že lidé s oblibou hledají produkt, který bude splňovat jejich přáni, co se ceny, kvality, životnosti i komfortu týče. Zdá se vám to nereálné, nám původně také, ale pak jsme zjistili, že právě takové matrace jsou skutečně k dostání!

Mýty dobré a špatné matrace

Jak to s těmi matracemi vlastně je? Jak poznat ty dobré, kvalitní a ty špatné, nepohodlné a dá se to vůbec poznat? Zeptali jsme se internetového prodejce matrace-vegas.cz a ten nám potvrdil, že až na pár samozřejmých standardů matrací není míra, jenž by oddělovala dobré a špatné matrace.

Zkrátka nelze striktně určit, že dobrá matrace musí mít takovou a takovou šířku, výšku, materiál. Dobrý nákup je odvozen od vašich preferencí a osobních požadavcích na matraci.

Co říkají spotřebitelské testy?

Spotřebitelské testy dokázaly, že pro spáče samotné je téměř nemožné zjistit, na jaké spí matraci, zda jde o pěnovou, latexovou, vzduchovou, gelovou či jiný typ. Co byl každý člověk s jistotou schopen určit byla míra pohodlí, jenž mu matrace nabízela.

A právě komfort spánku by měl být váš hlavní parametr výběru.

Vyzkoušejte si, jak se na matraci cítíte, jestli nepotřebujete měkčí či tvrdší, z jiného potahového materiálu apod.

Matrace a zdraví zad – Co při spánku tělo potřebuje?

Mezi nejčastější požadavek kupujících patří ten na ortopedickou matraci, jenž poskytuje zádům dostatečnou oporu a uleví od bolestí bederní, krční a nejlépe celé páteře.

Věděli jste, že: Více jak polovina Čechů trpí bolestmi zad a tyto obtíže jsou nejčastější příčinou pracovní neschopnosti?

I z toho důvodu je jasné, že podmínka ortopedické matrace je více než prioritní! Při našem pátrání po nejlepší matraci jsme narazili na luxusní ortopedické matrace VEGAS, jenž se vyznačují rozdílnou tvrdostí v různých zónách. Asymetrické matrace poskytují dva stupně tvrdosti, podle toho, na jaké straně spíte. Dále jsou tu pak certifikované taštičkové matrace, ty mají jádra z pružin uložené v jednotlivých taštičkách a nabízí tak maximální ortopedické a zdravotní vlastnosti.

Ortopedická taštičková matrace je nejlepší! Foto: matrace-vegas.sk

Dát svým zádům tu správnou oporu!

Obecně se dá říct, že zádům nejvíce vyhovuje matrace s dostatečnou oporou, tedy matrace s vyšší tvrdostí. Váháte s nákupem tvrdé matrace? Samozřejmě, že vaše preference by měly být rozhodující, ale bez toho, aniž byste něco nového zkusili se těžko vybírá.

Na tvrdší matraci si rychle zvyknete a bolest zad vás už nebude trápit tolik nebo vůbec!

Záleží na tom, v jaké poloze spíte!

Správný výběr se odvíjí i od toho, v jaké poloze nejčastěji spíte. Na zádech vyvíjíte jiný tlak než na boku nebo na břiše.

Spánek na zádech – Hlavní úskalí této polohy tkví v prohnutých bedrech a příliš zakloněné hlavě. Ti, kteří spí na zádech také nejčastěji chrápou.

Spánek na břiše – Opět je třeba si pohlídat prohnutí bederní části páteře a postavení lopatek. Důležité je vědět, že při poloze na břiše musí být hlava ve stejné rovině se zbytkem těla, tudíž spát bez polštáře.

Spánek na boku – Poměrně ošemetná spací poloha, při níž dochází k vytlačení ramene z přirozené osy – příčina bolestí v oblasti lopatek. Rovněž je zde riziko nežádoucí rotace pánve, přepadení nohou dopředu a utlačení krční oblasti. Pomáhá výztuž mezi koleny i hlavou a rameny.

Jak na bezbolestný spánek?

Co se spánku bez bolesti zad týče, je třeba si uvědomit, že ani ta nejlepší matrace značky VEGAS nedělá zázraky. V praxi jde o to, že pokud přijdete z práce, kde celý den sedíte na špatné kancelářské židli, v nesprávné poloze (tedy jdete si lehnout s namoženými zády, zkrácenými deltovými svaly a zablokovaným krkem), matrace vám přes noc od těchto obtíží nepomůže.

A to i navzdory tomu, že bude ortopedická.

Pro maximálně pohodlné a bezbolestné spaní je třeba kromě nákupu dobré matrace myslet i na krátké protáhnutí před spaním, stabilizační cvičení na posílení zádového svalstva, správné sezení a minimum stresu.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Rabalux 76020 dětské dekorativní LED osvětlení Jednorožec Unicoo Rabalux

Rabalux 76020 dětské dekorativní LED osvětlení Jednorožec Unicoo

699 Kč
Detail produktu
Trubková past na myši

Trubková past na myši, potkany a krysy

119 Kč
Detail produktu
Karlie Rohové škrábadlo béžová

Karlie Rohové škrábadlo béžová, 27 x 80 cm

499 Kč
Detail produktu
ORION Víčko kov BIO 82 ZELENINA 10 ks D Orion

ORION Víčko kov BIO 82 ZELENINA 10 ks D

69 Kč
Detail produktu
4Home Bamboo Chránič matrace s lemem

4Home Bamboo Chránič matrace s lemem, 70 x 160 cm

449 Kč
Detail produktu
KELA Miska na mýdlo LANDORA keramika šedá KL-20405 KELA

KELA Miska na mýdlo LANDORA keramika šedá KL-20405

209 Kč
Detail produktu